wstawkaNaszą firmę założył w 1950 roku Zenon Drzażdżyński – ojciec Marka. Od samego początku Pracownia specjalizowała się w konserwacji oraz naprawie zegarów antycznych. Podczas wieloletniej działalności, ojciec - mistrz fachu zegarmistrzowskiego wykształcił wielu godnych następców. Przekazując im swój kunszt, zaszczepiał zamiłowanie do unikatowych czasomierzy, uczył jak opiekować się oryginalnymi w konstrukcji oraz wyglądzie zegarami antycznymi. Był współtwórcą, a także współwykonawcą zegarów, które do dziś można zobaczyć na gmachu poczty przy wejściu na Rynek Starego Miasta, Uniwersytetu Warszawskiego, akademika przy Pl. Narutowicza oraz LO im. Władysława IV w Warszawie. 

Dziś Firma zajmuje się kompleksową naprawą i renowacją zegarów i zegarków antycznych, w tym tarcz oraz skrzynek, służy dobrą radą i pomocą. Kontynuując rodzinną tradycję nie ograniczamy się do świadczenia usług na najwyższym poziomie, prowadzimy również działalność społeczną. 

Marek – syn Zenona w roku 1985 uzyskał dyplom mistrzowski w zawodzie zegarmistrz. W 1989 roku został odznaczony srebrnym, w 2009 złotym i w 2013 platynowym medalem im. Jana Kilińskiego, przyznawanym Uchwałą Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego za wybitne zasługi dla rzemiosła. Obecnie jest Starszym (Prezesem) Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st. Warszawy, Przewodniczącym Komisji Egzaminacyjnej w zawodzie zegarmistrz Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, wyznaczając normy dla przyszłych mistrzów, w tym arcyciekawym chociaż ginącym zawodzie. Przy jego współudziale (konsultacja naukowa) wydawnictwo Arkady opracowało polskie wydanie książki Benedetta Gallizia di Vergano, Emilo Strada "Zegary. Dzieje instrumentów mierzących czas od zegarów słonecznych do elektronicznych", stanowiącej obecnie chyba jedyne na naszym rynku dostępne, tak szerokie kompendium wiedzy omawiające historię chronometrów. W roku 2012 dla wydawnictwa Buchman konsultował polskie wydanie książki "Luksusowe zegarki” Paolo de Vecchi, Alberto Uglietti W roku 2013 otrzymał tytuł „Honorowy Mistrz Rzemiosł Artystycznych w Zawodzie Zegarmistrz”, nadawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prowadzona przez nas firma w 2010 roku otrzymała tytuł „Lider Przedsiębiorczości 2010”. 

Zawodowe tradycje dziadka i ojca kontynuuje Łukasz – mistrz zegarmistrzostwa, który od 2010 roku wspólnie z Markiem prowadzi rodzinną firmę przy ul. Francuskiej. W swojej pracy wykorzystuje zdobytą wiedzę i doświadczenie ojca, ale przede wszystkim profesjonalizm i zamiłowanie do starych zegarów. 

Zawsze chętnie udzielamy wszelkich wyjaśnień i informacji o świadczonych usługach, zegarach i zegarkach antycznych i współczesnych. 

Można się z nami kontaktować drogą elektroniczną, telefoniczną lub osobiście w pracowni w Warszawie na Saskiej Kępie (adres: ul. Francuska 27, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel.: 48 (22) 617 55 83 lub 601 811 980).

 

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony,
zapraszam do pracowni
Marek Drzażdżyński

Łukasz Kopczyński


wstawka